با گوجه فرنگی آرتروز خود را درمان کنید

3. گوجه فرنگی به کاهش وزن کمک می کند
طبق یک مطالعه چینی، آب گوجه فرنگی می تواند به طور قابل توجهی وزن بدن، چربی بدن و دور کمر را کاهش دهد (13). همچنین می تواند سطح کلسترول را کاهش دهد که می تواند به افزایش وزن کمک کند.

گوجه فرنگی علاوه بر اینکه منبع عالی آنتی اکسیدان است، گوجه برای سرماخوردگی سرشار از فیبر است و کالری کمی نیز دارد. از این رو، سیری را تقویت می کنند و حتی کالری دریافتی را کاهش می دهند و در نتیجه به کاهش وزن کمک می کنند.

4. گوجه فرنگی سلامت پوست و مو را بهبود می بخشد
گوجه فرنگی یک عنصر مهم در اکثر درمان های زیبایی است. گلاب و سفید شدن ابرو آنها به درمان منافذ بزرگ، درمان آکنه، تسکین آفتاب سوختگی و احیای پوست کدر کمک می کنند.

آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی، به ویژه لیکوپن، با آسیب سلولی و التهاب پوست مبارزه می کند.

گوجه فرنگی همچنین به خوبی به عنوان یک قابض عمل می کند و بافت صورت را بهبود می بخشد. آنها چربی های اضافی را از پوست شما پاک می کنند و صورت شما را برای مدت طولانی تری شاداب نگه می دارند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب گوجه فرنگی و خیار تازه را مخلوط کنید. با استفاده از یک تکه پنبه، آب آن را به طور منظم به صورت خود بمالید.

مطالعات نشان داده است لباس های زنانه که خوردن گوجه فرنگی همچنین از پوست در برابر اثرات بد قرار گرفتن در معرض نور خورشید محافظت می کند.

مطالعات دیگر بهبودی در توانایی پوست برای محافظت از خود در برابر اشعه ماوراء بنفش در زنانی که رب گوجه فرنگی مصرف می‌کنند، یافته‌اند.

طبق یک مطالعه در بوستون، آنتی اکسیدان هایی متن تشکر از رضایت مشتری مانند لیکوپن تا حد زیادی به افزایش سلامت پوست کمک می کنند (15). همانطور که در یک گزارش آمده است.

 

 • منابع:
  1. 18 Health Benefits Of Tomatoes, How To Consume, And Recipes
 • تبلیغات: 
  1. فایده های سیب زرد برای سلامت جسم و روان
  2. رسم عجیب مردم نیوزیلند برای خوردن سوهان
  3. کمپوت آلبالو تهران تبریز اصفهان
  4. درمان روماتیسم های مزمن با مصرف خرما