کنسرو تن ماهی یکی از پرمصرف ترین غذاهه در سراسر جهان است

کنسرو تن ماهی یکی از پرمصرف‌ترین غذاها در سراسر تن ماهی چند دقیقه باید بجوشد جهان است و ماهی تن در بیش از 70 کشور صید می‌شود.
بیشتر ماهی تن در اقیانوس آرام صید می شود و اکثر کارخانه های فرآوری از اقیانوس آرام شرقی به مکان هایی در جنوب شرقی آسیا، به ویژه تایلند منتقل شده اند.
بزرگترین مصرف کنندگان کنسرو ماهی تن در جهان اتحادیه اروپا، ایالات متحده و ژاپن هستند.
تنها شیوع بیماری ناشی از غذا که با کنسرو ماهی تن مرتبط بود، یک نمونه بوتولیسم در کالیفرنیا بود که دو نفر را در آوریل 2009 تحت تاثیر قرار داد.

هیچ مورد مرگ و میر وجود نداشت، و شیوع این بیماری  موتور هوندا 250 به اشتباه در کنسرو خانگی نسبت داده شد، نه کنسرو صنعتی ماهی تن.
همه گوشت ها و غذاهای دریایی، از جمله ماهی تن، غذاهای کم اسید هستند.

و باید در دمای بالاتر استریل شوند تا باکتری های تشکیل دهنده هاگ مانند کلستریدیوم بوتولینوم را که سمی را تولید می کند که باعث بوتولیسم می شود، از بین ببرد.
مسمومیت با جیوه برای هر غذای دریایی نگران کننده است، اما کنسرو ماهی تن ماهی کم جیوه است، بنابراین می توان آن را در سطوح خاصی با حداقل خطر برای مصرف کننده خورد.

ماهی تن کنسرو شده با گوشت سبک حاوی جیوه کمتری نسبت کاور مبل به ماهی تن کنسرو شده با گوشت سفید است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) دستورالعمل های خاصی را برای مصرف هفتگی کنسرو ماهی تن به منظور کاهش خطر منتشر کرده اند.
بین سال‌های 2000 و 2020، حداقل 1 شیوع مرتبط با کنسرو ماهی تن به سیستم گزارش‌دهی شیوع شیوع ملی CDC (NORS) گزارش شد که باعث 3 بیماری شد و هیچ بستری یا مرگی در بیمارستان وجود نداشت.
آخرین فراخوان مربوط به ماهی تن در سال 2019 به دلیل آلودگی سالمونلا نیوپروت رخ داد که پایان یافت.
مقدمه
کنسرو ماهی تن یک منبع پروتئین طرز تهیه ترشی مخلوط فوری مقرون به صرفه و محبوب در سراسر جهان است. پنج گونه ماهی تن وجود دارد که بیشتر بازار تجاری را تشکیل می دهند: جک جک (Katsuwonus pelamis)، آلباکور (Thunnus alalonga)، باله زرد (Thunnus albacares)، چشم بزرگ (Thunnus obesus)، و باله آبی (Thunnus thynuss).

تمام پاییزهای ماهی تن متعلق به قبیله تونینی است، طبقه بندی در خانواده Scombridae یا ماهی خال مخالی. از این پنج گونه، اسکاپ جک و آلباکور اکثریت کنسرو ماهی تن را تشکیل می دهند،

 

 • منابع:
  1. Canned Tuna

 • تبلیغات: 
  1. با استفاده از موبایل از کره مریخ فیلم برداری کنید
  2. ایزوگام دارای چسب سه لایه می باشد
  3. بیست میلیون دلار فقط در یک روز!
  4. برای رسیدن به زندگی مرفه باید روشهای آن را بدانید